Co warto wiedzieć o dywanach shaggy?

Co warto wiedzieć o dywanach shaggy?

Być może planujesz zakup dywanu do swojego pokoju i przeglądasz dziesiątki, jeśli nie setki rozmaitych aranżacji wnętrz z udziałem włochatych dywanów shaggy. Co warto wiedzieć przed zakupem tego typu uroczego dywanu shaggy?

Oczywiście przyglądając się dywanom shaggy bardzo pociąga nas miękkość i puszystość jego runa. Nie bez powodu dywany shaggy nazywane są także włochaczami. Długi miękki włos przyjemnie ogrzewa stopy, jego miękkość sprawia także, że wnętrze jawi się być niezwykle przytulnym. To oczywiste zalety tego typu dywanów. A czy jesteś świadom ich ewentualnych minusów?

Trwałość włochacza

Planując uwzględnienie dywanu shaggy w aranżacji swojego mieszkania warto mieć na uwadze fakt, że po pewnym czasie jego użytkowania długie runo będzie się stopniowo wygniatać, tracąc swój niepowtarzalny charakter. To właśnie z tego względu warto wykorzystywać dywan shaggy właśnie w takich miejscach, gdzie nie będzie narażony na intensywną eksploatację. I to także częściowo z tego względu dywan z długim włosem kiepsko sprawdzi się w pokoju dziecięcym, zwłaszcza u takich dzieci, które lubią się bawić na podłodze.

Dywan shaggy
Dywan shaggy

 

A co z alergiami?

Użytkując dywan tego typu z czasem zauważysz, że w jego gęstym, długim runie łatwo wbijają się rozmaite pyłki oraz drobne zanieczyszczenia. To właśnie z tego względu przed zakupem dywanu powinni się poważnie zastanowić alergicy – osoby uczulone przede wszystkim na roztocza oraz rozmaite pyłki sezonowe.

Faktem jest także to, że dywan shaggy może być kłopotliwy w czyszczeniu. Nawet tak prosta czynność jak odkurzanie może okazać się kłopotliwa, no bo jakim sposobem można naprawdę dokładnie odkurzyć taki włochaty dywan? Wracając z kolei do kwestii związanej z użytkowaniem dywanu przez dzieci, warto mieć świadomość, że wyczyszczenie dywanu z nieopatrznie zostawionej gumy, może być co najmniej kłopotliwe. W długim włosie mogą się także schować drobne elementy zabawek, klocki, puzzle, które następnie wciągnięte przez odkurzacz ku wielkiemu zmartwieniu dzieci już nigdy nie zostaną odnalezione.

Sprawdź ofertę dywanów shaggy w sklepie kochamydywany.pl – –> https://www.kochamydywany.pl/dywany-shaggy

Wypracuj kompromis

Oczywiście pisząc, o powyższych aspektach nie mamy na celu absolutnie zniechęcić nikogo do zakupu dywanu shaggy. Chcąc praktycznie podejść do rzeczy, warto po prostu zastanowić się zawczasu, jakich trudności może nastręczać korzystanie z zakupionego dywanu. Wiele osób zastanawiając się nad powyższymi postanawia po prostu kupić dywan o stosunkowo niedługim runie. Ale za to dywany, których runo jest możliwie najbardziej trwałe. Producenci w opisam poszczególnych kolekcji, podają informacje na temat materiału z jakiego modele zostały wykonane oraz rozmaite informacje dotyczące ich eksploatacji. Niezwykłą miękkość runa można bowiem uzyskać już przy runie wysokości nawet 20 mm!

Dzięki zaawansowanym technologiom produkcji, możliwe jest także produkowanie dywanów 3d, dywanów, w których dzięki zastosowaniu włosia o różnej długości możemy uzyskać efekt głębi, przestrzenności. Efekt taki spodoba się szczególnie dzieciom. To niewątpliwa i niezaprzeczalna zaleta tego typu dywanów z długim włosem.