Podnośnik sufitowy dla niepełnosprawnych – jak działa?

Podnośnik sufitowy dla niepełnosprawnych

Urządzenia, których głównym zadaniem jest podnoszenie komfortu pracy z osobami z niepełnosprawnościami, stanowią nierzadko podstawowe wyposażenie szpitali lub innych placówek, w których takie osoby przebywają. Nierzadko jednak osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi znajdują się w domu, pod opieką swoich najbliższych. Praca oraz pomoc w codziennym funkcjonowaniu takich osób, wymaga przede wszystkim siły. Podnośnik sufitowy dla niepełnosprawnych może jednak w znaczącym stopniu ułatwić codzienną pracę z taką osobą. W jaki sposób to urządzenie działa? Co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup urządzenia, którym jest podnośnik osobowy sufitowy? Na te oraz wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Działanie podnośnika sufitowego

Zanim zdecydujemy się na posiadanie urządzenia, którym jest podnośnik sufitowy, warto wiedzieć, w jaki sposób to urządzenie działa. Podstawą jego działania są oczywiście szyny – to one pozwalają na sprawne przemieszczanie się osoby chorej np. pomiędzy łóżkiem i krzesłem. Odpowiednio zaawansowany i dopasowany do indywidualnych potrzeb podnośnik sufitowy dla niepełnosprawnych może także zapewnić sprawne przemieszczanie się osoby chorej pomiędzy różnymi pomieszczeniami w domu. Wykonany jest on z najwyższej jakości, bardzo wytrzymałych materiałów. Siedzisko jest uszyte z miłego w dotyku a jednocześnie wytrzymałego i elastycznego materiału, co gwarantuje komfort osobie korzystającej z podnośnika. Do tego rodzaju urządzeń dołączane są piloty, co pozwala na sterowanie nim zarówno opiekunowi osoby niepełnosprawnej jak również i samemu choremu. 

Podnośnik sufitowy – dofinansowanie na jego zakup

Kluczową kwestią, kiedy myślimy o zakupie podnośnika osobowego sufitowego, są koszta związane z jego zakupem. Wiadomo, że jest to niemały wydatek, jednakże nie należy się załamywać. Obecnie istnieją najróżniejsze programy dofinansowań z pomocą których, jesteśmy w stanie zakupić podnośnik sufitowy dla niepełnosprawnych płacąc zaledwie 5% wartości urządzenia. Pozwala to nie tylko na zminimalizowanie kosztów zakupu ale też i na to, aby wybrać taki model podnośnika sufitowego, który w każdym aspekcie będzie zaspokajał wymagania zarówno osoby korzystającej z niego, jak również i jej opiekuna.