Wzrasta liczba użytkowników smartfonów

Najnowsze badania wskazują, że w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła aż o jedną trzecią liczba użytkowników smartfonów. Obecnie nie są to bowiem wyłącznie gadżety z których korzystają młodzi ludzie, ale dzięki różnego rodzaju programom, urządzenia ułatwiające życie. W Polsce już prawie połowa właścicieli smartfonów korzysta z różnego rodzaju aplikacji, a większość firm usługowych, która dopiero powstaje, daje możliwość ściągnięcia i zainstalowania programu na swoim telefonie. Użytkownicy smartfonów w coraz większym stopniu korzystają również z przeróżnych funkcji jakie posiadają te urządzenia. Jeszcze niedawno każdy posiadacz smartfona korzystał z niego wyłącznie jak z normalnego telefonu komórkowego. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat widać ogromną zmianę, ponieważ zaczęli oni również korzystać z różnych innych aplikacji jakie oferuje im to urządzenie. Na początku była to jedynie przeglądarka internetowa czy poczta, obecnie programów jest mnóstwo.

Współcześnie dostępne aplikacje na smartfony można podzielić na kilka grup. Pierwszą z nich stanowią te przeznaczone na rozrywkę i wszelkie dostępne gry. Do drugiej należą aplikacje służące do komunikacji. Trzecią grupę stanowią programy związane z usługami. Są one przeważnie darmowe, ponieważ ich autorzy zarabiają na pobieraniu opłat od usługodawców.
Aplikacje te również miały swój udział w tym, że rynek telefonów komórkowych został zdominowany przez smartfony. Przekroczyły one bowiem 50-procentowy udział w rynku telefonów komórkowych, a do końca roku może on osiągnąć nawet 80 procent.

Jednak wraz z rozwojem telefonii komórkowej wzrosło zapotrzebowanie na punkty serwisowe tych nowoczesnych urządzeń, bo nie trudno o stłuczoną szybkę czy zalanie. Na szczęście firm trudniących się ich naprawą jest bardzo dużo. Jedną z nich jest firma iClinica mająca swoją siedzibę w trzech dużych miastach. Iphone serwis Wrocław jest właśnie jednym z nich. Pozostałe stacjonarne punkty mieszczą się w Poznaniu i Krakowie. Dla osób z poza tych miast, które nie są w stanie dostarczyć sprzętu do żadnego z tych serwisów, firma posiada opcję darmowej wysyłki. Dzięki której bez wychodzenia z domu można naprawić zepsuty sprzęt płacąc tylko i wyłącznie za wykonanie usługi naprawy.