Dlaczego warto zapisać się na wczasy z prawem jazdy?

Wiele mówi się o tym, że prawo jazdy jest obecnie koniecznością. Niestety, żeby zrobić kurs na prawo jazdy a także – a może zwłaszcza przede wszystkim – zdać egzamin, potrzebny jest czas. Nie każdy z nas go ma tak na co dzień – pochłania nas praca i domowe obowiązki. Właśnie dlatego, wczasy z prawem jazdy są doskonałym pomysłem na to, aby zrealizować swoje marzenie o posiadaniu uprawnień do kierowania samochodami. Jak jednak wziąć udział w takich wczasach? O czym musimy pamiętać, kiedy podejmujemy taką decyzję? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań, znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Przede wszystkim – formalności

Obecnie, aby przystąpić do kursu na prawo jazdy – niezależnie od jego rodzaju – konieczne jest złożenie wniosku w Urzędzie Miasta o nadanie numeru PKK. To tzw. numer Kandydata na Kierowcę. stanowi on podstawę do zapisania się na wybrany przez nas kurs. Po złożeniu wniosku i otrzymaniu numeru PKK, możemy zapisać się na egzamin. To jednak nie wszystko. 

Po drugie – badania lekarskie

Każdy, kto chce zdobyć prawo jazdy, musi przejść niezbędne badania – przede wszystkim wzroku. Jest to kluczowe, jeśli chcemy bezpiecznie prowadzić samochód. Ponadto, lekarz wykonuje także testy psychologiczne oraz przeprowadza skrupulatny wywiad z kandydatem na kierowcę, którego celem jest wykluczenie wszelkich chorób – w tym także przewlekłych, które dyskwalifikują nas jako kierowcę.

Dlaczego warto wziąć udział we wczasach z prawem jazdy?

Wczasy z prawem jazdy, to dwa, intensywne tygodnie, w czasie których jesteśmy w stanie skupić się tylko i wyłącznie na niezbędnych umiejętnościach związanych z prowadzeniem auta oraz znajomością przepisów ruchu drogowego. Koncentracja tylko i wyłącznie na tych aspektach, kiedy nic innego nie zaprząta nam głowy, skutkuje najczęściej uzyskaniem pozytywnego wyniku egzaminu państwowego na prawo jazdy, nierzadko za pierwszym podejściem, co jak wiemy, wcale nie jest takie łatwe. Opanowanie nie tylko umiejętności kierowania pojazdem, ale też stresu czy nauczenie się reagowania na sytuację na drodze – tego także nauczymy się na wczasach z prawem jazdy.