Maść TKTX – w jaki sposób jej używać?

Sposobów na znieczulenie miejscowe, które stosowane jest w różnego rodzaju salonach tatuażu, piercingu czy kosmetycznych, jest bardzo dużo. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze możemy wybrane ich rodzaje przyjąć. Wiele środków, które stosowane są w salonach kosmetycznych, zawiera substancje które wywołują różnego rodzaju, niepożądane przez nas reakcje – w tym także i te na tle alergicznym. Alternatyw dla osób, które nie mogą przyjmować powszechnie dostępnych i popularnych środków znieczulających, jest maść TKTX. Co jednak warto wiedzieć na temat tej maści? W jaki sposób działa? Sprawdźmy!

Znieczulenie miejscowe w salonie kosmetycznym

Maść TKTX jest przede wszystkim absolutnie bezinwazyjnym sposobem na znieczulenie podczas wykonywania najróżniejszych zabiegów. Nie wymaga ona podania dodatkowych środków -zarówno tych doustnych jak i dożylnych. To, co także jest bardzo istotne, to fakt, że maść działa jedynie na skórę – nie powoduje ona żadnych zmian w organizmie. Działanie maści TKTX opiera się przede wszystkim na blokowaniu przez receptory umieszczone w skórze informacji o bólu. Właśnie z tego względu, jest ona nie tylko bardzo skutecznym środkiem znieczulającym, ale też – co bardzo ważne – w pełni bezpiecznym. Wystarczy, że posmarujemy miejsce, w którym ma zostać wykonany tatuaż, piercing czy makijaż permanentny i odczekamy odpowiednią ilość czasu. Więcej informacji na temat działania maści znieczulającej znajduje się na ulotce – nie pomijajmy przeczytania jej.

Kto może stosować maść TKTX?

Ze względu na swój prosty i w pełni bezpieczny skład, maść TKTX może być stosowana przez niemalże wszystkie osoby, które czują, że potrzebują znieczulenia miejscowego np. w przypadku wykonywania tatuażu. Stare, ludowe powiedzenie, które brzmi: chcesz być piękna/y to musisz cierpieć, nie ma tu zastosowania. Wykonanie permanentnego makijażu, kolczyka czy wymarzonego tatuażu już nigdy nie będzie nam się kojarzyło z bólem czy też z szeroko rozumianym poczuciem dyskomfortu.